- RubrikaKULTURA

Američanka Maia Vidal na Sázavafestu je z doporučení

19.7.2013

Světlá nad Sázavou od 1. do 3. srpna přivítá velký hudební multižánrový festival Sázavafest. A vystoupí na něm také interpreti pocházející ze země za oceánem.

V Americe narozená pětadvacetiletá skladatelka, hudebnice a zpěvačka Maia Vidal přijede na letošní Sázavafest s hudebním stylem, který u nás není tolik usazený. Pohybuje se totiž v oblasti tzv. indie šansonu, takže se v jejích písních snoubí spousta ingrediencí, které se pojí s tradičním francouzským šansonem tak, jak ho známe obecně.

I přesto, že Maia Vidal je američanka, prožila kus svého uměleckého života v Evropě, zejména v Barceloně a Paříži. Tam se spojila s vynikající francouzskou zpěvačkou Zaz, která je i u nás velice populární. Padly si tak moc do oka, že spolu loni vyjely na krátké turné do Japonska. Maia Vidal tam koncertům Zaz předskakovala, a nezůstalo to bez odezvy.

Posléze totiž Zaz na svou Facebookovou stránku na internetu napsala, že Maia Vidal je skvělá a ona ji všem doporučuje. Berme tedy toto doporučení i jako poselství divákům Sázavafestu.