- RubrikaVZDĚLÁNÍ

AIESEC Hradec Králové zahajuje nový projekt s názvem Edison

27.8.2013

Jedná se o vzdělávací projekt, který má za cíl spojování mladých lidí různých národností a posílit tak jejich vzdělanost a povědomí o cizích kulturách. Během projektu mají studenti možnost seznámit se s tradicemi, zvyky a náturami lidí z jiných zemí.  Pro české studenty je to rovněž příležitost naučit se pracovat v multikulturním prostředí, poznat stážisty ze zahraničí a zvýšit si úroveň cizího jazyka.

Program je připraven pro skupiny pěti až osmi vysokoškolských studentů z různých zemí světa. V letošním roce to budou Katherine Wong z Číny, Kübra Efsane YILDIZ z Turecka, Sanja Evtimov ze Srbska, Hiu Yin Lam z Kanady, Teodora Dorobantu z Rumunska, Chih-Wie Chen z Taiwanu a v Artjom Dick z Německa.

Studenti stráví v České republice vždy jeden týden na základní nebo střední škole, kde budou prezentovat svou zemi, povedou diskuze se studenty, hrát s nimi teambuildingové hry apod. Představí i sociální, ekonomickou a kulturní situaci jejich země a čeští studenti naopak budou mít možnost srovnání s naší zemí a rozhodnout se, zda se jim tyto podmínky líbí, nebo by je chtěli v budoucnu změnit. Součástí každého programu bude samozřejmě zahajovací i ukončovací ceremonie a global village.

Projekt Edison bude probíhat z většiny na královéhradeckých školách, pro rok 2013 to jsou konkrétně – ZŠ Úprkova 1, ZŠ Pohádka, SPŠS, ZŠ Josefa Gočára a na ZŠ Opatovice v Opatovicích.  Letos na podzim budou programy probíhat v termínu 9. 9. – 11. 10. 2013.