- Rubrika

Aha! Czechtalent 2009: Nepropásněte svojí šanci a přihlašte se do soutěže!

1.2.2009

Od 1. února se přijímají přihlášky do soutěže Aha! Czechtalent Zlín 2009.

S prvním únorem se již počtrnácté mladým zpěvákům a zpěvačkám populární hudby otevírá možnost prosadit se na festivalu Aha! Czechtalent Zlín 2009 (dříve Zlíntalent). Letošní ročník doznal drobné, leč významné změny – posunula se horní věková hranice pro soutěžící a to na 25 let z původních 23. Ti, kteří dobře a rádi zpívají, se mohou do Czechtalentu přihlásit až do 31. března 2009. I letos jsou díky těsné spolupráci s hudební televizí Óčko do soutěže namísto audionahrávek přijímány videonahrávky. Podmínky soutěže a další informace jsou dostupné na www.czechtalent.cz.

Do konce března bude vybráno A&R oddělením pořádající agentury EMP Musice 30-40 semifinalistů, kteří se pokusí 18. dubna v Golem Gambrinus Clubu probojovat do finále. Jeho datum je stanoven na 29. květen a uskuteční se ve Velkém kině ve Zlíně.

Za vítězství v soutěži Aha! Czechtalent Zlín 2009 získá zpěvák nebo zpěvačka finanční odměnu 20.000 Kč, sošku od sochařky Petry Vajdákové a možnost účastnit se mezinárodních festivalů po celém světě.

O vítězi budou i letos rozhodovat jen ti nejlepší –Miloš Skalka, Ondřej Soukup, Petr Malásek, Lešek Wronka, Martin Červinka, Petr Šiška, Eduard Krečmar a další významní čeští, ale i zahraniční hudební skladatelé, textaři, producenti a publicisté včetně prezidenta soutěže Luďka Malára.

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Aha! Czechtalent Zlín 2009 zpestří svým vystoupením Aneta Langerová, Marek Ztracený, vítěz ročníku 2007 Tomáš Klus a finalistka Zlíntalentu Alice Konečná.

foto: sxc.hu