- RubrikaCestování

6 tipů, kam vyrazit o jarních prázdninách na hory

30.1.2018

První turnusy jarních prázdnin se blíží, pokud stále nemáte vybraný program, máme pro vás několik tipů na ubytování v horských střediscích. Cestujete s dětmi, nebo si raději užíváte horské prostředí pouze ve dvou? Milujete naše hory, nebo raději vyjíždíte na pořádnou lyžovačku do rakouských, německých nebo švýcarských Alp? Ve všech velkých lyžařských střediscích nabízí ubytování hostitelé prostřednictvím platformy Airbnb. Inspirujte se!

1. Apartmán uprostřed hor, Garmisch-Partenkirchen, Německo
Jste-li milovníkem německých hor, neměli byste vynechat Garmisch-Partenkirchen. V tomto bavorském městečku ležícím pod horským masivem pohoří Wetterstein jsou po celou zimu naprosto ideální podmínky pro aktivní odpočinek. Nekonečné sjezdovky, běžecké stopy nebo turistické stezky pro romantické procházky například na hrad Elmau – všechno zde najdete. Pokud chcete vyrazit na hory pouze ve dvou, ideální ubytování nabízí hostitel Till, který pro vás na parkoviště přijede vlastní sněžnou rolbou!

2. Hochfügen, Zillertal – Rakousko
Velmi oblíbenou lyžařskou destinací v rakouských alpách je Zillertal, kterému je přezdíváno „největší lyžařské údolí světa“. Toto městečko se nachází téměř přesně na půli cesty mezi dalšími horskými středisky – Kitzbühelem a Innsbruckem. Přímo v jeho srdci se můžete ubytovat v dřevěné horské chatě Almhaus, kde vás v malebném a čistém prostředí přivítá hostitel Christian. Na prázdniny se do rakouských Alp můžete vydat i s přáteli, na chatě totiž složí hlavu až 9 hostů!

3. Útulný a stylový byt v Bad Gasteinu, Rakousko
Rakousko nabízí tolik překrásných resortů, že by byla škoda, kdybychom zmínili jen Zillertal. Přímo v klidné promenádě Kaiser Wilhelm v Bad Gasteinu se nachází moderní a útulný byt hostitelky Vanessy pro aktivní zamilovaný pár. Propojení tradičního tyrolského dřeva s moderními prvky tvoří v nově zrekonstruovaném apartmánu neopakovatelnou atmosféru. K dispozici vám bude i vyhřívaná lyžárna!

4. Soukromý byt přímo pod sjezdovkou, Wengen, Švýcarsko
A pokud jsme zmínili rakouské a německé Alpy, neměli bychom zapomenout ani na ty možná nejkrásnější – švýcarské. Wengen – horská vesnička, do které se každoročně sjíždějí nejlepší lyžaři světa, aby spolu soupeřili na jednom z nejtěžších, ale zároveň nejkrásnějších sjezdů, které ve světovém poháru najdete. Pokud si chcete na vlastní kůži vyzkoušet, jak se asi cítí světová špička na lyžích, sjezdovku Lauberhorn byste si neměli nechat ujít. Bydlet můžete například u hostitele Chrise přímo pod sjezdovkou. Příjemným bonusem je železniční stanice, která se nachází necelých 350 metrů od soukromého bytu, ve kterém můžete bydlet s celou rodinou.

5. Apartmán Lipno, Šumava
I Česká republika dokáže nabídnout krásné prostředí ve spojení s příjemným ubytováním přímo v horských střediscích. Pokud žijete v okolí jižních Čech, skiareál Lipno by pro vás měl být první volbou. Máte dvě děti a hledáte ubytování pro čtyři osoby? Vyzkoušejte apartmán hostitelky Andrey. Budete bydlet zhruba půl kilometr od sjezdovky Lipno i od stejnojmenného jezera. Ve čtyřicetimetrovém bytě najdete i saunu a vířivku, která po celodenní fyzické aktivitě opravdu přijde vhod!

6. Horský apartmán Loučná nad Desnou, Jeseníky
A aby náš výčet byl kompletní, nemůžeme vynechat Moravu. Největší moravský Skiareál Kouty nad Desnou nabízí podmínky pro ideální rodinnou dovolenou o jarních prázdninách. A přímo v jeho areálu nabízí hostitel Petr svůj apartmán, ve kterém najdete čtyři lůžka. Čisté a komfortní prostředí, minutka na vlek a jedinečná jesenická scenérie. Morava vám učaruje!

Podobné články