- Rubrika54. MFF KV

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byl zahájen

29.6.2019

V pátek 28. června byl zahájen 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
I přes horké počasí čekaly davy nedočkavých příznivců filmu, zvědavců , místních i návštěvníků na přijíždějící hvězdy před hotelem Thermal.

Nechyběl samozřejmě prezident festivalu Jiří Bartoška s manželkou Andreou. Po červeném koberci se prošli domácí herci jako Aňa a Ester Geislerovy, Jitka Schneiderová, Hana Vagnerová, Lenka Krobotová, Miroslav Donutil s manželkou, Jenovéfa Boková, Marek Taclík nebo Jaromír Hanzlík.

Marek Eben a Jitka Schneiderová, foto: kviff.com

Karlovy Vary take přivítaly i bývalou první dámu Livii Klausovou, modelku Hanu Soukupovou nebo herečku Jitku Čvančarovou s manželem Petrem Čadkem.

Na vlastní oči přihlížející před hotelem Thermal spatřili hlavní hvězdu festivalu Julianne Moore, která v průběhu večera převzala z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii Křišťálový globus. Držitelka Oscara a tří Zlatých globů společně se svým osobním i filmovým partnerem, režisérem a scénáristou Bartem Freundlichem a hercem a držitelem ceny Tony Billy Crudupem představili jako úvodní film svůj nejnovější snímek Po svatbě, který měl premiéru na festivalu v Sundance. Pozvání na festival dále přijala také také herečka a představitelka silných a mohdy chladných ženských rolí Patricia Clarkson, jež též převezme Křišťálový globus za mimořádný přínos světové kinematografii. Herečka uvede na festivalu snímek Řidičský průkaz, který režírovala Isabel Coixet.

Prezident festivalu Jiří Bartoška s manželkou, foto: kviff.com

Do Karlových Varů se letos vrací držitel Ceny prezidenta MFF KV  a Oscara Casey Affleck. Tentokrát s sebou přiváží znímek Světlo mého života, jež sám napsal, produkoval, režíroval a zahrál si v něm hlavní mužskou postavu.

Ve 22.45 h se rozezněla před hotelem Thermal hudba legendární kapely Beatles v podání Českého národního symfonického orchestru a pod taktovkou dirigenta Carla Davise.

foto: kviff.com