- Rubrika53. MFF KV

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byl zahájen

29.6.2018

Dnes byl zahájen 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Davy českých i zahraničních návštěvníků čekaly na přijíždějící celebrity před hotelem Thermal.

Na červeném koberci nesměli chybět prezident festivalu Jiří Bartoška, hlavní moderátor Marek Eben a umělecká poradkyně festivalu Eva Zaoralová.

Prezident festivalu Jiří Bartoška s manželkou

Prezident festivalu Jiří Bartoška s manželkou

Z domácích filmových tváří mohl dav zahlédnout například herečky Aňu Geislerovou, Jitku Schneiderovou, Terezu Voříškovou nebo Alenu Mihulovou. Nechyběli ani herec Oskar Hes, produncent, scénarista  a herec David Ondříček a herec a hudebník Jiří Macháček s manželkou Kristýnou Dufkovou. Ozdobou červeného koberce byla modelka Daniela Peštová v doprovodu manžela, zpěváka Pavola Habery.

Herečky Anna Mihulová a Aňa Geislerová

Herečky Anna Mihulová a Aňa Geislerová

Herec, režisér, producent a hudebník Tim Robbins z červeného koberce pozdravil diváky. Během večera převzal držitel Oscara ze nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Na festivalu uvede své snímky Bob Roberts, Kolébka ve větru nebo Vykoupení z věznice Shawshank v karlovarském letním kině.

Festival přivítal take novozélandského režiséra Teiku Waititi, autora snímku Co děláme v temnotách, který byl v Karlových Varech promítán na 49. ročníku. S ním přijel také filmový a televizní producent Carthew Neal.

Producent Carthew Neal a režisér Taika Waititi

 Pozvání na festival přijala také herečka Thrine Dyrholm,  která stvárnila hlavní roli v životopisném snímmku Nico, 1988 o zpěvačce Velvet Underground. Tento snímek na festival take osobně uvede. Přijel například take producent Greg Shapiro.

Zahajovací film Lásky jedné plavovlásky uctil památku Miloše Formana.

Hlavním hostem letošního ročníku bude Terry Gilliam, režisér, herec a scénárista, který v průběhu festivalu osobně přestaví svůj snímek Muž, který zabil Dona Quiota. 

foto: kviff.com

Podobné články