- Rubrika

44. MFF KV: Z benátského Lida do Thermalu

25.3.2009

Nejstarší filmový festival na světě, jehož 65. ročník proběhl v Benátkách loni v září, bude v programu blížícího se 44. ročníku MFF Karlovy Vary zastoupen mimo jiné snímkem vítězným, americkým dramatem Wrestler (The Wrestler).

V jednom z nejopěvovanějších filmů uplynulé sezóny pomohl režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen) znovu na nohy padlé legendě Mickeymu Rourkovi, který s nasazením bývalého boxera dokazuje, že wrestling není zdaleka tak směšný, jak na první pohled vypadá.

Na pařížském předměstí se odehrává intimně laděný příběh vztahu melancholického vdovce Lionela a jeho dcery Jo v novém filmu Claire Denisové 35 panáků rumu (35 rhums). Artová kinematografie par excellence v podání nejuznávanější francouzské režisérky současnosti si podmanila benátské publikum i díky skupině Tindersticks, jejíž hudba zazněla už ve starším snímku Denisové Miluji tě k sežrání.
_

_
Antiglobalizační satirická muzikálová romantická komedie. Tím vším je malajský Sell Out!, mnohými považovaný za nejzábavnější film loňských „Benátek“. Debutující tvůrce Joon-han Yeo si v něm tak trochu vyrovnává účty s konvencemi asijské kinematografie, v jejíchž produktech až příliš často „režisér koncipuje záběr tak, že nechá spust
it kameru a jde na oběd“. Původním vzděláním právník Yeo film napsal, režíroval, sestříhal a k muzikálovým číslům napsal hudbu i texty.
_

_
www.kviff.com