- RubrikaSportuj

3. místo v Polsku startuje fázi opravdové herní přípravy

4.10.2013

Zdeněk Šmejkal po mistrovství Evropy a návratu od reprezentačního družstva absolvoval u našeho týmu první přípravný halový turnaj v Bielsko – Biale. Na mezinárodním turnaji Beskydy 2013 jsme jednou zvítězili a dvakrát prohráli. Trenér hodnotil průběh turnaje následovně: „ Proti Bielsko – Biale se nedařilo Igoru Rehákovi. Za stavu 2:0 šel na účko Mauler, Rodek se na smeči střídal s Fořtem a my jsme si vynutili pátý set. Tam jsme zkazili tři podání a měli pět nevynucených chyb.

Radomem jsme ve 4. setu měli na to dostat se opět do tiebreaku, ale Riči nesložil jasný míč, nalitý balón mu soupeř vybral. Pak jsme chybovali v útoku, zkazili servis a zaplatili celkově daň za malou rozehranost.

V posledním zápase s Bedzinem jsem od začátku byli lepší. Dařilo se nám v obraně. Tom Široký měl 6 bloků, Michal Čechmánek 4. Kluci si v obraně hodně pomohli. Chytil se také Igor. Vázla nám ale souhra se středovými hráči.“

Zdeněk Šmejkal opět neměl k dispozici kompletní kádr, přesto mnoho nestřídal. Začíná totiž fáze přípravy, kdy je třeba tým sehrávat. Na bloku chyběl Jakub Červený, Pavla Srkala nepustila na palubovku zablokovaná záda. Adam Záhorský dostal volno kvůli naraženému prstu a Erik Sundberg je ještě týden na srazu švédské reprezentace, která hraje kvalifikaci na mistrovství světa.

VK Ostrava nastupoval v sestavě: Haník, Rehák, Čechmánek, Široký, Mauler, Fořt, Rodek, Castello.

Zdeněk Šmejkal viděl rezervy v souhře Zdeňka Haníka jak s Igorem Rehákem, tak středovými hráči Širokým a Čechmánkem: „ Dařila se nám obrana na síti a v poli, ale jsme zatím hodně nevyrovnaní na servisu a chybí nám herní jistota, což je logické. Na tom budeme nyní pracovat. Na Nicku Castellovi jde vidět třítýdenní tréninkový výpadek. Musí i více zpracovat na hecování a fandění, tak jak to uměl Honza Václavík. Tomáš Široký byl sice po reprezentačním programu unavený, ale je to velký bojovník, Blokař, který střídá na palubovce jen tři posty je schopen se dostat do pohody velmi rychle. Hlavní problém je zatím to, aby se sešel se Zdeňkem Haníkem v útoku.“

Martin Němec