- RubrikaKULTURA

20. ročník Czechtalentu startuje

5.2.2015

Jubilejní 20. ročník hudební soutěže pro mladé zpěváky a zpěvačky populární hudby Czechtalent 2015 se otevírá talentům od 15 do 25 let již 1. února. Nejúspěšnější z nich se představí 23. května ve zlínském Velkém kině. Mezi hosty finálového večera se objeví vítězové z předchozích let – Tomáš Klus, Dasha, Petr Bende a Markéta Poulíčková.

Elektronické přihlášky i další informace o možnosti účastnit se soutěže naleznou zájemci na www.czehchtalent.cz. Své videonahrávky pak mohou zaslat pořádající agentuře EMP Music až do 31. března. Její A&R oddělení vzápětí vybere z přihlášených 30–40 semifinalistů, kteří se pokusí 11. dubna ve Zlíně probojovat do finále. To se uskuteční s desítkou nejúspěšnějších v sobotu 23. května od 19 hodin ve Velkém kině.

Finalisté Czechtalent: Dasha, Petr Bende, Markéta Pouličková

Finalisté Czechtalent: Dasha, Petr Bende, Markéta Pouličková

Vítěz 20. ročníku soutěže Czechtalent 2015 získá finanční odměnu 10 000 Kč a pozlacenou sošku – symbol soutěže – od sochařky Petry Vajdákové. O výsledcích budou i letos rozhodovat významní zástupci české i zahraniční populární hudby, známé politické osobnosti a zástupci médií.

Festival Czechtalent za devatenáct let své existence přinesl světu českého šoubyznysu mnohá překvapení a uplatnění v umělecké branži našla řada jeho finalistů. Nejvýraznějšími objevy jsou však bezesporu vítěz ročníku 2007 a později zlatý i stříbrný český slavík Tomáš Klus, Dasha, Petr Bende, Markéta Poulíčková a křehká zpěvačka se sametovým hlasem Alice Konečná.