- RubrikaKULTURA

14. Festival krátkých filmů Praha uvede poctu Bergmanovi, silné ženské příběhy z Amazonie nebo sex pro začátečníky

14.1.2019

14. Festival krátkých filmů Praha, pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se odehraje od 23. do 27. ledna 2019 v pražských kinech Světozor a Pilotů a nabídne opět aktuální pohled na světovou krátkometrážní tvorbu. Festival uvede poctu Ingmaru Bergmanovi, příběhy ženských hrdinek z oblasti Amazonie, krátké filmy oceňovaného portugalského tvůrce, vizuální experimenty, kraťasy z Cannes, program pro děti, zónu virtuální reality, den věnovaný české tvorbě s Národní soutěží, noční moderovanou show plnou hororů, ty nejlepší krátké hrané filmy vyrobené v posledních dvou letech v Mezinárodní soutěži, či satiricko-komediální sekce Místo zvané realita nebo Sex pro začátečníky.

„V lednu proběhne již po čtrnácté Festival krátkých filmů Praha, který je sesterskou akcí Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Během uplynulých roků si tato přehlídka vytvořila vlastní tradici a fanouškovské zázemí. Jsme rádi, že jejím prostřednictvím přinášíme publiku nejen to nejlepší ze současné světové produkce krátkometrážní tvorby, ale v rámci soutěžní sekce dáváme i mladým českým filmařům prostor představit svá díla v oblasti, která u diváků získává stále větší oblibu,“ uvedl prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška.

Hlavní část programu, Mezinárodní soutěž krátkých hraných filmů v délce do 30 minut, představí i letos téměř dvacet filmů z celého světa a její vítěz obdrží kromě hlavní ceny také finanční odměnu 2000 eur. Soutěž českých snímků svého vítěze ocení stejnou částkou.

V porotách letošního ročníku zasednou mimo jiné polský režisér a scenárista Tomasz Wasilewski (Spojené státy lásky, 2016), Anaïs Bertrand – zakladatelka pařížské produkční společnost Insolence Productions, finský režisér Juho Kuosmanen (Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho, 2016) nebo rumunský festivalový dramaturg a kurátor Andrei Tănăsescu.

Podobné články