- RubrikaSportuj

123. Velká pardubická s Českou pojišťovnou se blíží

12.9.2013

13. října 2013 na dostihovém závodišti Pardubice se poběží 123. Velká pardubická s Českou pojišťovnou, která je hlavním bodem programu dostihového mítinku. Kromě ní se konají další rámcové dostihy, které však také patří k těm prestižnějším dostihům sezony. Začátek dostihového mítinku je v 11 hodin.

Vstupenky na Velkou pardubickou se dají koupit buď přímo na dostihovém závodišti v Pardubicích, nebo na www.ticketportal.cz.

Letošní ročník Velké pardubické vzbudil velký zájem nejen v České republice, ale i v zahraničí. Do dostihu se přihlásilo šedesát koní, z toho devatenáct jsou koně ze zahraničí. Své štěstí chtějí kromě Čechů zkusit reprezentanti Velké Británie, Irska, Francie a Slovenska. Kdo z přihlášených se však skutečně postaví na start Velké pardubické záleží na splnění kvalifikačních podmínek. Čeští koně musí absolvovat jeden ze čtyř kvalifikačních dostihů na pardubické dráze, zahraniční koně musí projít obdobným dostihem v zahraničí o délce nejméně 4 800 metrů.

Start má jistý vítězka loňského ročníku Orphee des Blins, která díky svému úspěchu může startovat bez kvalifikace. Na startovní listině se s největší pravděpodobností objeví i další „velká“ jména. Kvalifikován je trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen či jeho synovec Trezor, který prozatím zvítězil ve všech kvalifikačních dostizích, ve kterých startoval. Jsou tu však i další zkušení překážkáři, ale i koně noví a tak překvapit může kdokoli. Záleží na aktuální kondici, zdraví a štěstí. To bude potřebovat i legendární žokej a osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa st. který se pravděpodobně vyhoupne do sedla Tiumena.