- RubrikaKULTURA

12. ročník festivalu Masters of Rock začíná už za tři týdny

22.6.2014

Jako každý rok se Vizovice v červenci promění v metropoli rockové a metalové hudby! Kultovní festival Masters of Rock láká tisíce fanoušků z celého světa na svou opojnou atmosféru, kterou mnoho světových kapel označilo za výjimečnou.

Pozvání na letošní festival přijaly tyto hvězdy: nejlepší prog-rocková kapela světa DREAM THEATER (USA), HELLOWEEN (GER) se speciálním programem sestaveným fanoušky, SABATON (SWE) ve zbrusu nové show představující nové album „Heroes“, SEBASTIAN BACH (CAN) – někdejší hlas americké sk. SKID ROW v prvním sólo vystoupení v ČR, ANTHRAX (USA) – ikona thrash metalu premiérově ve Vizovicích, nespoutaní, novodobí AC/DC – AIRBOURNE (AUS), dále UNISONIC (GER), ARCH ENEMY (SWE), BEHEMOTH (POL) a EPICA (NED) – všechny čtyři bandy s novými deskami, A.E. navíc s novou zpěvačkou Alissou White-Gluz, KROKUS (SUI) a STRYPER (USA) – obě rockové legendy poprvé na Masters, MICHAEL SCHENKER’S TEMPLE OF ROCK (GER) se speciálním setem věnovaným skladbám SCORPIONS z desky „Lovedrive“, hity UFO, ale i s novým albem, ELUVEITIE (SUI), KORPIKLAANI (FIN) točící na festivalu DVD, FREEDOM CALL (GER), DIE HAPPY (GER), AXXIS (GER), TERRANA (USA/ITA) – světová premiéra nové kapely populárního bubeníka Mikea Terrany, VISIONS OF ATLANTIS (AUT), SUICIDAL ANGELS (GRE), GRAND MAGUS (SWE) s novým albem, taky ex-členové SABATON v kapele CIVIL WAR (SWE), GLORYHAMMER (SCO/SUI) – nový projekt zpěváka sk. ALESTORM, RUSSKAJA (AUT) s turbo polka metalem, SERENITY (AUT) a dvě party z jihu Evropy – CPT. MENDESS & ROCK ‚N‘ ROLL ARMY (ITA) a EMBRYO (ITA) – obě premiérově na Masters of Rock.

Domácí scénu budou mimo jiné reprezentovat: legendární CITRON, kteří ve Vizovicích zakončí veleúspěšné Radegast a Plni energie Tour a i tam s nimi vystoupí skvělá Tanja, ROCKSYMPHONY – Marta Jandová a Honza Toužimský za doprovodu FBM Zlín odezpívají ty největší světové rockové a metalové hity, KREYSON a ŠKWOR představí nová alba, SEBASTIEN s hosty – mj. s někdejším hlasem skupiny BLACK SABBATH Tony Martinem nebo zakladatelem sk. MASTERPLAN Rolandem Grapowem, DOGA, SALAMANDRA, LEGENDY SE VRACÍ, SIX DEGREES OF SEPARATION, ZAKÁZANÝOVOCE, THE SNUFF, FORREST JUMP, TCHOŘI, ABSOLUT DEAFERS, RIMORTIS, HAND GRENADE, BU-FU, BAD FACE a desítky dalších kapel na dvou pódiích. Celkem 73 souborů, mnoho hostů a orchestr k tomu!

Letos se však opět nepodaří na MoRu vystoupit kapele Exploited, nyní kvůli zdravotním komplikacím frontmana. Jaká kapela je nahradí se zatím oficiálně neví, šušká se však o Kataklysm.

Kromě hudebních zážitků jsou pro návštěvníky festivalu Masters of Rock v upraveném festivalovém areálu s WC a sprchami připraveny další atrakce, které jen dokreslí odpočinkový (a zároveň aktivně prožitý) prodloužený víkend na Zlínsku – desítky stánků s tím nejširším výběrem občerstvení, pivní stany, hospůdky, kavárny, čajovny, obchůdky se suvenýry, tetovací studia, piercing, body-painting,

Radegast Adrenalin park, zábavní a herní zóny, adrenalinové sporty, bunjee jumping, exkurze Likérky R. Jelínek s ochutnávkami a mnoho dalších lákadel pro každého. WiFi připojení k internetu je, stejně jako parkování a stanování, samozřejmostí.

Více informací o festivalu najdete a vstupenky na dobírku objednáte na www.mastersofrock.cz. Vstupenku pořídíte v obvyklých předprodejních sítích TicketPortal, TicketPro, TicketArt a Eventim. Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou využít slevu Kč 50,- Kč z plné ceny vstupenky.

Lucie Merunková

Studentka Marketingové komunikace a PR, fotografka, pisálek a milovník přírody, hudby a přátelského posezení.