- Rubrika

10. ROČNÍK FESTIVALU DÍTĚ V DLOUHÉ ZNÁ VÍTĚZE

18.5.2008

V neděli 18. května 2008 skončil jubilejní 10. ročník divadelního festivalu pro děti a jejich dospělé DÍTĚ V DLOUHÉ, který v Divadle v Dlouhé probíhal od 11. května.

Vítězem divácké ankety o Cenu Vojty Šálka (letos má podobu velké sádrové loďky od sochařky Markéty Šafárikové) se stala inscenace Moravského divadla Olomouc Pidínci a modrý kocour (režie, scéna a kostýmy Rostislav Pospíšil). Cenu rady festivalu získala inscenace Romeo a Julie aneb Město hříchu brněnského Divadla Polárka (režie a úprava Hana Mikolášková).

Program desátého ročníku festivalu tvořil výběr z nejzajímavějších inscenací pro děti a mládež, které v poslední době vznikly v mimopražských profesionálních divadlech a většinou byly v Praze uvedeny poprvé. Zúčastnilo se jej 11 souborů, které zahrály celkem 14 představení, na něž přišlo 3 844 diváků.

Závěrečný víkend 17.-18. května byl určen nejmenším divákům a jejich rodičům a vedle představení samotných jim nabídl také doprovodný program – prohlídky zákulisí vedené herci Divadla v Dlouhé a divadelní jarmark (výtvarné a textilní dílny, hrací koutky, vědomostní soutěže, indiánské hry, čokoládová fontána, minigolf ad.). Jako každý rok si diváci kromě divadelního zážitku díky našim partnerům odnášeli po každém představení i dárky v podobě hraček, dětských a rodinných časopisů a nejrůznějších dobrot.

10 dosavadních ročníků festivalu Dítě v Dlouhé uvedlo 127 představení, která vidělo 29 043 převážně dětských diváků.

Budoucnost tohoto ojedinělého festivalu, stejně jako celého Divadla v Dlouhé, nyní závisí na výsledku výběrového řízení na místo ředitele Divadla v Dlouhé, které bylo náhle vypsáno na začátku května 2008.

Dítě v Dlouhé
Divadlo v Dlouhé 11.-18. května 2008
Pod záštitou primátora hl. m. Prahy Pavla Béma