Výstava Vzdělání a řemeslo se uskuteční podvacáté

Autor článku Ladislav Lhota, foto Ján Honza Největší přehlídka středního odborného a učňovského školství v naší republice se uskuteční na výstavišti v Českých Budějovicích od 1. do 3. října a vstoupí do jubilejního dvacátého ročníku. Nomenklaturou...

_DSC6021(1)

Autor článku Ladislav Lhota, foto Ján Honza

Největší přehlídka středního odborného a učňovského školství v naší republice se uskuteční na výstavišti v Českých Budějovicích od 1. do 3. října a vstoupí do jubilejního dvacátého ročníku.

Nomenklaturou výstavy je prezentace školství na všech úrovních. Představí se vzdělávací ústavy z Jihočeského kraje a spolu s nimi úzce specializované školy (houslařství, zahradnictví apod.) z celé republiky. Návštěvníci se dozví vše potřebné o formách stipendií, učebních pomůckách a zařízeních, programech pro všechny stupně výuky, o vzdělávání dospělých, distančním studiu a možnostech rekvalifikace. Seznámí se rovněž s produkty více než stovky vystavovatelů z Česka, Rakouska a Maďarska.

„Výstava cíleně oslovuje především žáky devátých tříd a jejich rodiče. Nabízí jim pomoc při rozhodování, jak zaměřit další studium,“ vysvětluje vedoucí propagace, marketingu a reklamních služeb budějovického Výstaviště a. s. Naďa Schubertová. Školou povinné návštěvníky jistě upoutá celostátní soutěž v oboru gastronomie, mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2014 – workshop, celostátní soutěže v oboru elektroniky nebo automatizační techniky.

Do celostátní soutěže Truhlář roku se zapojí také studenti z Rakouska a zajímavou novinkou bude premiérový ročník Veletrhu fiktivních firem, kde budou žáci soutěžit o nejlépe fungující firmu, kterou si sami vytvoří. Proběhne také celostátní soutěž v rétorice nebo celostátní soutěž ve fotografování, celorepubliková soutěž v jízdě zručnosti s traktorem a vlekem či druhý ročník Zemědělské olympiády.

Nebude chybět již třinácté Setkání Klubu personalistů Jihočeské hospodářské komory, tentokrát na téma „Spolupráce zaměstnavatelů a škol – cesta ke společným řešením.“ V pátek 3. října dojde v rámci výstavy rovněž na autogramiádu populárních jihočeských sportovců, při níž slíbili účast fotbalisté budějovického Dynama a hokejisté Motoru. Výstaviště bude otevřené denně od 9 do 17 hodin, v pátek do 16 hodin. Vstupné činí 50 korun (zlevněné 30, pro školní výpravy 25, rodinné 90).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *