- Rubrika50. MFF KV

Transdarinka aneb Šílená cesta do prodejny Donat Time

9.7.2015

Sin-Dee se po návratu z vězení na Štědrý den setkává se svou kámoškou Alexandrou, aby jí sdělila novinku o sobě a Chesterovi, svém příteli. Dozví se však novinku jinou: Chester, pasák a dealer, ji v době jejího pobytu ve vazbě podvedl s holkou! Naštvaná transsexuálka Sin-Dee vyráží na pěší výpravu po Los Angeles za Dinah, skutečnou dívkou se vším všudy, což o sobě ona ani Alexandra rozhodně říct nemohou, a nevěrníkem Chesterem, aby stropili největší scénu, jakou obchod s koblihami Donut Time pamatuje.

224-transdarinkaVe stejný den se arménský taxikář Razmik, stálý zákazník Sin-Dee, dozvídá, že jeho tajná láska je ve městě opět volná. Opouští svou rodinu s výmluvou, že jde do práce. Jeho tchýně však něco tuší a rozhodne se dokázat své dceři, že je Razmik padouch. Neměla vůbec představu, jaké překvapení ji čeká.

Zajímavostí tohoto nízkorozpočtového filmu je použití techniky. Natáčelo se pouze na iPhone 5, většinou za chůze a při jízdě na kole. Snímek proto vypadá velmi realisticky, skoro jako by se natáčel dokument o jedné noci transsexuálek. Obsazeno bylo spoustu lidí bez hereckých zkušeností a většina scén, hlavně častých hádek postav bylo improvizovaných.

Realisticky natočený snímek je velice zábavný. Dramatické, avšak bizarní a úsměvné scény, se odehrávají v ukřičených ulicích L. A. v prostředí, které z fimů moc neznáme. Kýčovitost a hlučnost, která k této komunitě patří, je dominantou celého filmu. Chování hlavních postav je typicky žensky hystericky vyhrocené, vyvolává pobavení, nad jinak žalosntými vztahy, u nichž ale ani nečekáme, že by fungovaly.

Snímek Transdarinka režiséra Seana Beakera byl uveden v mezinárodní premiéře v sekci Fórum nezávislých.

 

Zdroj foto: kviff.com

Sdílet
Podobné články