- Rubrika50. MFF KV

Petting Zoo, drama o nechtěném těhotenství

8.7.2015

Layla je mladá krásná dívka pocházející z chudých poměrů na texaském venkově, ale hravě to dožene svou pílí. Právě ji přijali na univerzitu a získala stipendium. Vše vychází, tak jak má, až na to, že Layla otěhotní se svým povalečských expřítelem bez ambicí. Rodiče dívky jsou nekompromisní. Chtějí, aby přijala zodpovědnost a dospěla. Ačkoliv by chtěla jít na interrupci, je nucena si dítě ponechat.

624-petting-zooPříběh je dramatem o dívce, které se najednou vše zhroutilo. Její rodiče jsou ti špatní, kteří ji nutí a poté vůbec nepodporují. Jejich roli v Laylině životě zaujímá babička. Když zemře zůstává Layla na všechno sama.

Drama zaujme svou citlivostí a zaujetím výrazné hlavní postavy. Křehká dívka je ve skutečnosti hodně silná, musí si projít špatnými rodinnými poměry, těhotenstvím, přijmout smrt, vyrovnat se s rozpadem svých snů a osobní tragédií, starat se o sebe sama.

Jedním z tématů filmu jsou sociální poměry chudých v Texasu. Hlavní myšlenkou je však zodpovědnost a nezodpovědnost mladých. Snímek byl  zařazen do sekce Jiný pohled.

Zdroj foto: kviff.com

Sdílet
Podobné články