- Rubrika51. MFF KV

Herec Jean Reno získá Cenu prezidenta MFF KV

29.6.2016

Hostem 51. ročníku MFF Karlovy Vary bude francouzský herec Jean Reno, který získá Cenu prezidenta MFF KV. Cenu převezme 4.7. ve 22.30 ve Velkém sále hotelu Thermal, kde bude na jeho počest uveden snímek Luca Bessona Leon.

Mezinárodní popularitu přinesla této výrazné herecké osobnosti především spolupráce s režisérem Lukem Bessonem na filmech Magická hlubina – Reno byl za výkon v tomto filmu nominován na Césara – Brutální Nikita nebo Leon, za kterého získal druhou nominaci na Césara. Díky tomu se brzy prosadil také ve velkorozpočtových hollywoodských filmech – Mission: Impossible, Ronin, Godzilla, Šifra mistra Leonarda.

Jean Reno úspěšně střídá polohy drsných mužů v akčních filmech – dva díly krimi Purpurové řeky, Říše vlků, Nemilosrdní – s komediálními rolemi – především ve filmové sérii Návštěvníci. Za roli rytíře Godefroye, který se omylem dostane ze středověku do současnosti, v prvním z těchto filmů si odnesl svou třetí nominaci na Césara. Jean Reno je rovněž držitelem Evropské filmové ceny za mimořádný přínos světové kinematografii.

Leon je prvotřídní nájemný vrah, jenž vykonává svou „špinavou“ práci s chirurgickou přesností. Když se ale před dveřmi jeho bytu objeví dvanáctiletá Mathilda, rutinní život osamělého muže nabere nečekaný směr. Kultovní thriller Luca Bessona se stal milníkem herecké kariéry Jeana Rena, jenž dokázal postavu uzavřeného zabijáka obdařit neodolatelnou svůdností.

Sdílet
Podobné články