- RubrikaDivadlo

Gulliver’s Trek aneb Kterak se Gulliver vydal na mezigalaktickou pouť získat zpět svou ztracenou lásku

17.11.2014

Gulliver (Jan Hönig), ústřední postava této hry, není jen mořeplavec a dobrodruh, ale také nadaný xenolingvista. Sice se bude ženit s krásnou Margareth na Retrozemi, kde se rozhodl usadit, ale rád by ještě na poslední dobrodružnou cestu s posádkou Star Treku, která ho pořád odmítá i přes jeho jazykové znalosti a příkladné zapálení pro dobrodružství. Když mu skřet Alteregg přinese v předvečer svatby zprávu, že se na mezigalaktické lodi uvolnilo místo tlumočníka, netřeba Gullivera příliš přemlouvat, aby se „jen na měsíc“ beze slova vytratil.

gal_138450902417Jak už to tak ale bývá, nic nevychází tak, jak si hrdina plánoval, a vrací se za svou milou až za dvacet let. Vše je už jinak a zdá se, že vše je už ztraceno. Gulliver se vydává za dalším dobrodružstvím s jediným cílem. Může ještě situaci napravit a získat srdce Margareth zpět?

Tato hra pro mě byla velikým překvapením a předčila mé očekávání. Závěrečná pointa nutí k zamyšlení a následnému přehrávání si zpětně příběh, který se vlastně točí ve smyčce. Dialogy skrývají chytrý humor plný narážek i lehce odhalitelné nadsázky. Diváky odzbrojily absurdní výstupy kapitána Spocka. Líbily se mi hrátky se jmény postav a odkazy na populární kultovní seriály.

Po výtvarné stránce se hra také velice zdařila. Herci využili prostor Malého divadla na maximum, stejně jako nápadité masky a kulisy. Zajímavý prvek představovala hra se zrcadly.

Gulliver’s Trek je určitě jediné představení v okolí, v němž se snoubí sci-fi postavy ze Star Treku s dobrodružným příběhem o Gulliverovi, živá hudba v kombinaci námořnických písniček s elektronickou „galaktickou“ hudbou a hraná inscenace s loutkovým divadlem.

Ačkoliv Malé divadlo hraje často představení právě pro malé návštěvníky, Gulliver’s Trek rozhodně není pro děti. A přestože se jedná o sci-fi, hra není jen pro sci-fi fanoušky a fanatiky, ale prostě pro všechny milovníky chytrého humoru. Proto neváhejte a nenechte si ujít jedinečný zážitek.

Sdílet
Podobné články