- RubrikaDivadlo

Etiketa pro sígry – zábavné poučení s Jamesem Bondem, vlčí smečkou a 6. A!

15.10.2015

Sígr je pro své lumpárny oblíbencem a vůdce třídy a trnem v oku přísné učitelce. Nový žák Sebastian Král dostal od rodičů tablet, nosí sváču z Mekáče, má doma bazén a rozdává Marsky.  Spolužáky si rychle omotá kolem prstu a chce dokonce nechat zmlátit Sígra, který mu ty Marsky nežere.  A co je nejhorší, Sebastian nahradí Sígra na pozici nejoblíbenějšího a stane se králem 6. A.

gal_139080883217Pomůže Sígrovi jeho idol James Bond? Je jeho tajná zbraň ještě mocnější než všechny střílející propisky a neviditelná auta? Sígr se učí, jak pozdravit papeže, jak mluvit se ženou, jak jíst cukroví a jak slušností bojovat proti agresivitě.

Etiketa pro sígry, představení nejen pro děti, potěší diváky všech věkových kategorií. Pobaví vtipnými hláškami školáků a jejich výstižnými přezdívkami, nechybí ani speciální „efekty“ a zpomalené „záběry“  typické pro správný „akčňák“ a překvapí sympaticky rozjívenou vlčí smečkou.

Líbí se mi, jak herci využili na maximum prostor Malého divadla. Představitelé školáků se dokázali věrohodně vcítit do svých postav a díky jejich chování, způsobu mluvy a problémům se zase ocitáme sami v 6. třídě.  Hra je výchovná, ale zároveň moderní a velice zábavná.  A hlavně je příjemně a smysluplně stráveným časem.

Sdílet
Podobné články