- RubrikaKULTURA

Čtenáři bestselleru Bez jablka podpořili v Nákupní Galerii Myslbek nadaci Taťány Gregor Brzobohaté

4.9.2017

Stovky nadšených čtenářů si v pondělí 28. srpna nenechaly v pražské Nákupní Galerii Myslbek ujít setkání s autory generačního knižního bestselleru Bez jablka. Chytlavě napsaná kniha popisující strasti i slasti života současných třicátníků vychází ze stejnojmenného blogu.

Autory Michelle Losekoot a Miloše Říhu publiku představila a čtením provedla patronka knihy, Taťána Gregor Brzobohatá. Zájemci koupí knihy podpořili její nadaci Krása pomoci, která pomáhá seniorům žít důstojný život. Další společná akce s Nákupní Galerií Myslbek je plánována na říjen.

Miss World 2006 Taťána Gregor Brzobohatá (dříve Kuchařová) představila v Nákupní Galerii Myslbek knihu Bez jablka, která bourá stereotypy mezi muži a ženami. Autoři Michelle Losekoot a Miloš Říha, kteří stojí za stejnojmenným blogem, berou svoji prvotinu jako vztahovou bibli. Čtenář v ní však nenajde rozhřešení, ale spíše útěchu nad tím, že ostatní mají ve vztahu podobné starosti.

Krása pomoci, nadace Taťány Gregor Brzobohaté, vznikla roku 2008 a svou pozornost zaměřuje především na problematiku seniorů. Od svého založení podpořila projekty, které pomáhají seniorům žít důstojný život v domácím prostředí s profesionální péčí.

Kniha Bez jablka čerpá z krátkých článků, které autoři již přes rok píší na blog Bezjablka.cz. Jsou ironickým obrazem světa, ve kterém se žena a muž před sebou nestydí mluvit otevřeně o svých pohledech na milostné vztahy a život.

 

Sdílet
Podobné články