- Rubrika50. MFF KV

Bob a stromy, jak tvrdý chlap a dříč miluje drsnou přírodu

9.7.2015

Bob, farmář, chovatel dobytka a dřevorubec, žije uprostřed massachutseských lesů se svou srdečnou rodinou. Když těžce nepracuje, popíjí a vtipkuje s ostatními lesníky, hraje golf ve sněhu, chodí na facebook nebo posluchá rap a tančí u něj. Je to zkrátka muž mnoha zájmů.

Jako manuálně pracující člověk je to taky tvrdý chlap, který musí přijmout výzvu a postavit se k práci čelem. Vezme zakázku na zpracování dřeva a nechá si vypomoci s pozemkem, kde se dají kácet stromy. Jenže Bob zjišťuje, že se nechal podvédst, dřevo je nekvalitní a plné mravenců. Zakázka je však už zaplacená, práce se musí dodělat. Navíc v okolí řádí vzteklina a někdo mu zdranil krávu. Co se to děje? Drsný chlap se trochu psychicky hroutí a řeší věci po svém.

Snímek Bob a stromy je kombinací dramatu o těžkostech farmáře a lesníka a dokumentu o Bobovi, který hraje sám sebe. Záběry se soustředí na lásku k přírodě, která je krásná ale drsná. Život v lesích nedává na výběr, čím se živit, jaký život žít, ale lidé pracující se dřevem svou práci milují, ačkoliv jim zrovna nevynáší. Bob řeší finanční problémy, ale bodré mezilidské vztahy v této oblasti spraví každé trápení.

Dokumentární drama francouzského režiséra Diega Ongara soupeří s ostatními o prvenství v Hlavní soutěži, bylo uvedeno jako mezinárodní premiéra.

 

USA, 2015

Hlavní soutěž

Režie: Diego Ongaro

Hrají: Bob Tarasuk, Matt Gallagher, Polly MacIntyre, Winthrop Barrett

 

Zdroj foto: kviff.com

Sdílet
Podobné články