- Rubrika50. MFF KV

5 tipů, kam zajít ve Varech na dobrou kávu

8.7.2015

Milovníci dobré kávy, jako jsem třeba já, si ji jistě neodpustí ani tady v Karlových Varech na festivalu. A tak jsem pro vás sepsala pár míst, kde vám káva jistě bude chutnat.

Freedom Café

V ulici Jugoslávská, kousek od T. G. Masaryka, je pohledná kavárna Freedom Café. Po celou dobu festivalu si tady můžete dát takzvanou „festivalovou kávu“. Espresso nebo cappuccino za 29,- Kč. A hlavně – je tady wifi zdarma!

Bageterie Boulevard

bb

Asi nejbližší možnost, kam zajít na kávu je hned vedle hotelu Thermal. V bageterii Boulevard nabízí ristretto i espresso za 29,-Kč. Takové macchiato za 39,-Kč. Káva výborná a hlavně papírové kelímky na ristretto jsou tak roztomilé.

Nespresso Café

nespresso

Na festivalu v Cannes je tomu už sedm let, co je káva Nespresso partnerem festivalu. A na MFF v Karlových Varech je to hlavní káva od minulého roku. Na konci Dvořákových sadů si můžete zajít do Nespresso stánku, kde vám nabídnou široký výběr káviček. I tady je ristretto i espresso za 29,-Kč. Cappuccino za 39,-Kč.

Prsní dóm

prsnidom

Hned na začátku ulice T.G.Masaryka vyrostl po dobu festivalu kulatý stan. Nazývá se Prsní dóm a zakoupením kávy (také značky Nespresso), či jiného předmětu podpoříte Alianci žen s rakovinou prsu. Navíc si zde můžete prohlédnout fotografie Heleny Szmigielové Bellissime 2015 a prsní stěnu – dílo designéra Matyáše Fuchse.

Republica coffee

republica_coffee

Tuhle kavárnu jsem si oblíbila už minulý rok, taktéž je v ulici T.G. Masaryka. Nadchne vás tady totiž nejen výborná kávička, ale i neokoukaný interiér. Můžete sedět jako nahoře, tak i venku na zahrádce. A doporučuji na osvěžení ice coffee!

A kam chodíte na kávu vy? Nechte nám tady dole tipy, ať můžeme testovat kávu i jinde.

Sdílet
Podobné články