- rubrika50. MFF KV

5 tipů, kam zajít ve Varech na dobrou kávu

8.7.2015
Comments are off for this post

Milovníci dobré kávy, jako jsem třeba já, si ji jistě neodpustí ani tady v Karlových Varech na festivalu. A tak jsem pro vás sepsala pár míst, kde vám káva jistě bude chutnat. Freedom Café V ulici Jugoslávská, kousek od T. G. Masaryka, je pohledná kavárna Freedom Café. Po celou dobu festivalu si tady můžete dát

Milovníci dobré kávy, jako jsem třeba já, si ji jistě neodpustí ani tady v Karlových Varech na festivalu. A tak jsem pro vás sepsala pár míst, kde vám káva jistě bude chutnat.

Freedom Café

V ulici Jugoslávská, kousek od T. G. Masaryka, je pohledná kavárna Freedom Café. Po celou dobu festivalu si tady můžete dát takzvanou „festivalovou kávu“. Espresso nebo cappuccino za 29,- Kč. A hlavně – je tady wifi zdarma!

Bageterie Boulevard

bb

Asi nejbližší možnost, kam zajít na kávu je hned vedle hotelu Thermal. V bageterii Boulevard nabízí ristretto i espresso za 29,-Kč. Takové macchiato za 39,-Kč. Káva výborná a hlavně papírové kelímky na ristretto jsou tak roztomilé.

Nespresso Café

nespresso

Na festivalu v Cannes je tomu už sedm let, co je káva Nespresso partnerem festivalu. A na MFF v Karlových Varech je to hlavní káva od minulého roku. Na konci Dvořákových sadů si můžete zajít do Nespresso stánku, kde vám nabídnou široký výběr káviček. I tady je ristretto i espresso za 29,-Kč. Cappuccino za 39,-Kč.

Prsní dóm

prsnidom

Hned na začátku ulice T.G.Masaryka vyrostl po dobu festivalu kulatý stan. Nazývá se Prsní dóm a zakoupením kávy (také značky Nespresso), či jiného předmětu podpoříte Alianci žen s rakovinou prsu. Navíc si zde můžete prohlédnout fotografie Heleny Szmigielové Bellissime 2015 a prsní stěnu – dílo designéra Matyáše Fuchse.

Republica coffee

republica_coffee

Tuhle kavárnu jsem si oblíbila už minulý rok, taktéž je v ulici T.G. Masaryka. Nadchne vás tady totiž nejen výborná kávička, ale i neokoukaný interiér. Můžete sedět jako nahoře, tak i venku na zahrádce. A doporučuji na osvěžení ice coffee!

A kam chodíte na kávu vy? Nechte nám tady dole tipy, ať můžeme testovat kávu i jinde.

Sdílet
Podobné články