- RubrikaKULTURA

21. ročník Czechtalentu je tady!

17.2.2016

Svého 21. ročníku se letos dočkala oblíbená soutěž pro mladé zpěváky a zpěvačky populární hudby Czechtalent 2016. Již 1. února se tak otvírají brány do světa šoubyznysu talentům od 15 do 25 let. Nejlepší z nich se představí 11. června ve zlínském Velkém kině.

Elektronické přihlášky i další informace o možnosti účastnit se soutěže naleznou zájemci na www.czechtalent.cz. Své videonahrávky pak mohou zaslat pořádající agentuře EMP Music až do 31. března. Její A&R oddělení vzápětí vybere z přihlášených 30–40 semifinalistů, kteří se pokusí 9. dubna ve Zlíně probojovat do finále. To se uskuteční s desítkou nejúspěšnějších v sobotu 11. června od 19 hodin ve Velkém kině.

Vítěz 21. ročníku soutěže Czechtalent 2016 získá finanční odměnu 10 000 Kč a pozlacenou sošku – symbol soutěže – od sochařky Petry Vajdákové. O výsledcích budou i letos rozhodovat významní zástupci české i zahraniční populární hudby, známé politické osobnosti a zástupci médií.

Festival Czechtalent za devatenáct let své existence přinesl světu českého šoubyznysu mnohá překvapení a uplatnění v umělecké branži našla řada jeho finalistů. Nejvýraznějšími objevy jsou však bezesporu vítěz ročníku 2007 a později zlatý i stříbrný český slavík Tomáš Klus, Dasha, Petr Bende, Markéta Poulíčková a křehká zpěvačka se sametovým hlasem Alice Konečná.

Sdílet
Podobné články