- Rubrika

2008 – Rok (nejen) Dragonlance

30.1.2008

Všichni fanoušci fantasy světa Dragonlance, zbystřete! Naše modlitby byly vyslyšeny! Je tomu už několik let, co nakladatelství Návrat vydalo poslední knihu ze světa Dragonlance a od té doby bylo ticho po pěšině. Žádná reakce na žádosti o dotisky brilantních knih s logem rudého draka s dračím kopím v hrudi. A tak jsme my, všichni, kdo doufali v dotisk dobrodružných knih, čekali…

Pokračování příběhu o čekání, v němž jsme nenávratně ztratili naše iluze o dotiscích z nakladatelství Návrat, mnozí čtenáři knih Dragonlance znají. Knih ze světa Dragonlance se ujalo nakladatelství FantomPRINT, které se v poslední době začíná těšit čím dál větší oblibě nejen díky nabídce knih od čtenářsky atraktivních autorů, ale i oblíbených světu, jakožto právě zmíněné Dragonlance, následně pak Forgotten Realms, Diablo, WarCraft a dalších.

FantomPRINT však vydával jen knihy ze světa Dragonlance, které u nás dříve nevyšly. Mírný zlom nastal u Draků letního žáru, ale tuto knihu nakladatelství odůvodnilo s tím, že je to kniha příběhově důležitá pro nadcházející sérii Války duší. A pak to přišlo.

Nový rok, nový ediční plán, taková je rutina. Čtenáři nedočkavě čekali, aby se dozvěděli, kolik knih Drizzta letos vyjde, zda se vydá kromě Války duší i nějaká další kniha ze světa Dragonlance, ale FantomPRINT předčil všechna naše doufání! Kromě zbylých dvou knih trilogie Války duší (Dragons of a Lost Star, Dragons of a Vanished Moon), první knihy Ztracených kronik (Dragons of the Dwarven Depths) a dalších knih ze série Hrdinové (Kaz, the Minotaur, The Gates of Thorbardin, Galen Beknighted) letos vyjde i trilogie Kronik!

Zdali FantomPrint vydá i Předehry, Legendy a Příběhy, které vyšly zatím jenom u Návratu, se ví zatím snad jen, že, cituji: „Ty nejžádanější postupně ano.“ Doufám, že si ve FantomPrintu uvědomují, že nejžádanější jsou skoro všechny :)

Doufejme, že všechny ohlášené knihy vyjdou a nic nezabrání našemu čtenářskému blahu. Doufejme tak ve jménu Solinár, Lunitár a Raistlina s Fišpánem!

P.S. – Doufejme, že se k nám do ČR dostane animovaný film na motivy Draků podzimního soumraku. Raistlin s hlasem Kiefera Sutherlanda je prostě dokonalý :)

Podobné články